Hakkımızda/ Hakkımızda

Hakkımızda

VISIO olarak "Enerjini Verimli Kullan" sloganıyla yola çıkan firmamız, 2009'dan bu yana elektrik ve aydınlatma sektörlerine hizmet vermektedir. Günümüzde "ENERJİ VERİMLİLİGİ", Ülke ve Dünya ekonomilerini etkileyen önemli konulardan olup, konuyla ilgili duyarlılıgın gelişmemesi halinde geriye dönüşü olmayan ÇEVRE sorunlarına ve krizlerine de sebebiyet vereceginin bilincinde olan şirketimiz özellikle "ENERJİ TASARRUFU" alanında çalışmalar yapmaktadır. Hep daha iyisini yapmayı hedefleyen şirketimiz; uzun yıllardır sürdürdügü AR-GE çalışmaları neticesinde üstün özellikli, enerji tasarruflu ve çevreci ürünler üreterek, yarınlara daha güzel bir dünya ve çevre bırakmaya katkıda bulunmaktadır. Yaptıgımız ürünlerle, tüketicilerimize ekonomik açıdan katkıda bulunmanın yanı sıra, oluşturmaya çalıştıgımız Toplumsal Enerji Bilinciyle de yaşanılabilir bir gelecek için hizmete devam edecegiz. Ürettigimiz enerji tasarruflu ürünlerle tüketicilerimize ve Ülke ekonomisine katkıda bulunmanın yanı sıra, "ENERJİ TASARRUFU" konusunda "toplumsal bilinç" oluşturmak yönünde de hizmet vermeye devam edeceğiz.Visio 2,5 yıllık AR-GE ve Teknoloji çalışması sonucunda Led armatürler üretmektedir. Visio Hollandalı teknoloji partneri ile çalışmaları sonucu Avrupa Normlarına uygun led armatürlerin üretimini gerçekleştirmektedir. Visio Led Armatülerini Diğer led armatülerden ayıran önemli etkenler bulunmaktadır.

Visio Led Armatürler Seramik Hibrit PCB Teknolojisi, Isıl tasarım, Elektronik Devre Tasarımı ve Optik özellikleriyle diğer armatülerden ayrılmaktadır. Visio, genelde askeri elektronik , havacılık ve ileri teknoloji gerektiren alanlarda kullanılan seramik hibrit teknolojisini led armatürlerdeki devre kartlarında (PCB) kullanmaktadır. Seramik hibrit devre kartları (PCB) diğer led armatürlerde kullanılan polimer bazlı (plastik) ve alüminyum baskı devre kartlarına göre üstün özelliklere sahiptir. Seramik Hibrit devre kartları çok yüksek ve çok düşük sıcaklıklarda çalışabilirler, elektriksel olarak yalıtkan fakat termal olaral mükemmel iletkendirler. Led armatürlerdeki en büyük çalışma sorunu olan ısınma Visio Led Armatürlede Seramik Hibrit PCB teknolojisi sayesinde çözüme kavuşmuştur.

Visio Led Armatürler Isıl çalışma sorununu Seramik Hibrit PCB teknolojisiyle kolaşlaştırdığı için elektriksel devre verimliliği %97 oranındadır. Bu oran diğer Led armatürlede daha düşük olduğu için Visio Led armatürler diğer led lambalara üstünlük sağlamaktadır.Led armatür teknolojisinde ısıl tasarım önemli bir unsurdur.

Visio Led Armatürlerin ısıl tasarımı ve yekpare gövdesi sayesinde çalışma sıcaklıkları düşüktür. Bu nedenle Visio led Armatürleri düşük sıcaklıklarda çalıştığı için Optik verimde herhangi bir azalma meydana gelmez ve almış olduğu enerjinin tümünü sıcaklığa veya diğer kayıplara değil ışık olarak vermektedir.Uluslar arası Bağımsız Test kuruluşlarında yapılan testler sonucunda Visio led Avrupa Normlarına uygun Led lambalar üretmektedir ve bu da Visio Led Armatürleri diğer led armatürlerden ayıran en önemli husustur.

Visio Led Armatürler diğer ışık kaynaklarıyla karşılaştırıldığında düşük enerji tüketimleri ve uzun ömürleri sayesinde büyük tasarruf sağlamaktadır. Yapılan testler ve araştırmalar sonuçlarında Visio Led Armatürler %80 ve üzeri tasarrfu sağlamaktadır.

Visio Led armatürler diğer armatürlerle karşılaştırılması üç ana başlık altında toplanabilir. Bunlar, elektriksel tasarruf, ampul değişimleri ve bakım masraflarıdır.

Led 'li armatürler elektriksel verim, optik verim ve uzun ömürleri sayesinde diğer armatürlere göre (Sodyum buharlı, Metal halide vs.) daha düşük enerji ile uzun ömürlü çalışmaktadırlar. Diğer armatürlerin balast ve lamba kayıpları, optik iletkenlik kayıpları ve kısa ömürleri enerji tüketimini arttırmaktadır. Buna karşılık Visio Led Armatürler, %97 elektriksel verim, %92 optik verim ile çalışarak kayıpları çok düşüktür.

Diğer aramtürlerin (Sodyum Buharlı, Metal Halide vs.) ampul ömürleri 6.000-12.000 saat arasında değişmektedir ve ampul değişimleri hepsi aynı anda olmayacağı için ampul değişim maliyetleri artmaktadır. Visio Led armatülerin kullanım ömürleri 50.000 saatten daha fazla olduğu için bir Visio Led armatür kullanıldığı sürede diğer armatürlerin 6-7 defa lamba değişikliği gerekmektedir.

Bakım masrafları açısında değerlendirildiğinde Visio Led Armatürleri kullanım süresi boyunca herhangi bir bakım gerektirmemektedir. Diğer armatürler kullanım süreleri boyunca gövde tasarımları, balast değişimleri yüzünden periyodik bakım istemektedir ve buda kullanım maliyetlerini arttırmaktadır.

KURUMSAL
Firmamız 2009 yılında kurulmuş olup LED aydınlatma armatürleri ve LED'li reklamcılık çözümleri geliştirdiği Silivri'de toplam 2.500 m2 kapalı alanda ileri teknoloji çözümleriyle LED aydınlatma ürünleri geliştiren entegre bir tesistir. Kendi markamız olan VISIO ile Türkiye geneline ve yurtdışına hizmet vermekteyiz.

MİSYONUMUZ
Müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutarak, Ülkemize ve Dünyamıza daha çevreci, enerji tasarruflu ürünleri sunmak .

VİZYONUMUZ
Sektörümüzde önder bir kuruluş olmak.

NEDEN VISIO?
Firmamız Hollanda ve Alman Teknoloji partnerleri ile gerçekleştirdiği 2,5 yıllık AR-GE ve Teknoloji çalışmaları sonucunda Avrupa Normlarına uygun Led Aydınlatma armatürleri üretmektedir. Bu Ar-Ge ve Teknoloji çalışmaları Visio Led Aydınlatma Armatürlerini Diğer Led armatürlerden ayırmaktadır.

AR-GE YETENEKLERİ
Estet Teknoloji Led Aydınlatma Armatürleri üretimi için Ar-Ge ve teknoloji faaliyetlerini bünyesinde gerçekleştirmektedir. Ar-Ge ekibi tasarım sürecinde farklı disiplinlerde uzmanlaşarak kaliteli ve standartlara uygun armatür üretimi için her türlü çalışmayı yapmaktadır.

Led Aydınlatma Armatürü tasarımında dikkat edilen disiplinler şunlardır:
Led Devresi ve Led Sürücüsü Tasarımı
Metalürji ve Malzeme Mühendisliği [Kalıp Tasarımı]
Elektrik, Elektronik ve Güç Ünitesi Tasarımı
Optik Tasarım
lsı mekaniği tasarımı CAD/CAM ve Aydınlatma Projeleri ile tasarım
Ar-Ge çalışmalarında aydınlatma projeleri ile armatür üretilmeden her türlü optik, elektriksel ve aydınlatma değerleri hesaplanabilmektedir.

Ar-Geve Tasarım aşamasında dikkat edilen kriterler
Filtreli Basınç Sensörü Teknolojisi
Seramik Hibrit PCB Teknolojisi
Elektronik Devre Tasarımı
Optik Tasarım
Gövde ve Mekanik Bileşen Tasarımı
lsıl Tasarım

Hakkımızda İle İlgili Fotoğraflar

Anahtar kelimeler :
Visio Led Armatürleri ,Copyrights © 2014 & Estet Teknoloji Tasarım